Prawnik prawnikowi nie równy. Cechy dobrego adwokata
adwokat
Przysłowiowe „posiadanie bardziej profesjonalnego prawnika” to zwrot, który wielokrotnie stosuje się w odniesieniu do najbogatszych – wedle powszechnego mniemania elity są w stanie być ponad prawem jedynie właśnie dlatego, że są w stanie opłacić w największym stopniu obeznanych oraz utalentowanych radców prawnych. Bez wątpliwości, nasuwa się w takiej sytuacji zapytanie – czy prawnik naprawdę ma tak kolosalną kontrolę nad przebiegiem rozprawy? Tak lub inaczej, nie wolno zaprzeczyć, że są lepsi i gorsi przedstawiciele tego zawodu, a ich wpływ na ostateczne rezultaty sporów prawnych jest z pewnością zauważalny.
W jaki sposób wybrać solidnego adwokata?
O skuteczności danego adwokata najpoprawniej poświadcza jego historia. Jest to niesłychanie konkretna forma portfolio, jaka prezentuje to, jak odpowiednio dany doradca radzi sobie ze swoimi obowiązkami. Jeśli wobec tego oczekuje się bardzo dobrych wyników podczas faktycznej rozprawy, należałoby poświęcić chwilę na dokładniejsze zaznajomienie się z poprzednimi osiągnięciami wybranego specjalisty, a dopiero w następnej kolejności podjąć decyzję o podjęciu się z nim współpracy. Słusznym źródłem wiadomości jest także wykształcenie i opinie klientów.
Jak działa stosowny prawnik?
Podejście utalentowanego prawnika najporządniej obrazuje fachowość – musi być to jednostka całkowicie orientująca się w prawnych niuansach, a równolegle na tyle elastyczna, by poradzić sobie nawet z nagłymi zmianami statusu rozprawy. Ujawnienie nowych dowodów lub ewentualnie kontrowersyjne zeznania świadka – dla prawnika wysokiej klasy nie powinno to stanowić najmniejszego problemu.